Podstawowe wyposażenie pierwszoklasisty

przybory szkolne

 

Rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego może być dla naszego dziecka stresującym przeżyciem. Nowe środowisko, nauczyciele i koledzy, czasem nowe zasady, których nasza pociecha będzie musiała przestrzegać w klasie to nie lada wyzwanie. Oprócz wzorowego zachowania, od żaków wymaga się także odpowiednich przyborów i akcesoriów szkolnych, które często potrafią umilić naukę. Sprawdźmy, w co koniecznie należy wyposażyć przyszłego pierwszoklasistę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Kupując plecak dla dziecka koniecznie sprawdź, czy nie jest on zbyt ciężki. Z całą zawartością powinien ważyć nie więcej niż 5 kilogramów. Szelki tornistra powinny być dość szerokie i miękkie. Ich regulacja musi być solidna i w miarę prosta w obsłudze. Dziecko powinno w razie potrzeby samodzielnie poradzić sobie z dostosowaniem długości szelek tak, aby nie przesuwały się i nie skręcały w czasie użytkowania. Konstrukcja plecaka powinna zapewniać równomierne rozłożenie masy tornistra na kręgosłupie.

 

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są również tornistry posiadające kółka i rączkę. Dzięki temu, można od czasu do czasu odciążyć plecy i używać plecaka podobnie, jak walizki na kółkach. Warto upewnić się, że tornister jest wyposażony w przynajmniej trzy przegrody, dobrze odizolowane od siebie. Sprawi to, że będzie można spakować do niego zarówno książki i zeszyty, jak i śniadanie oraz strój gimnastyczny czy obuwie zmienne nie martwiąc się o przenikanie zapachów.

Jakie zeszyty i przybory wybrać?

Szkoły zazwyczaj zamieszczają na swoich stronach internetowych spis wymaganego wyposażenia dla poszczególnych klas. Dla pierwszej klasy szkoły podstawowej zwykle wymaga się kilku sztuk zeszytów 16 kartkowych w kratkę i drobną linię oraz jeden grubszy brulion (zwykle 32 kartkowy w kratkę), który będzie służył jako dzienniczek korespondencji z rodzicami. Oprócz zeszytów, trzeba wyposażyć przyszłego ucznia w kredki ołówkowe, świecowe oraz pastele olejne w tych najbardziej podstawowych kolorach.

kreda i wesoy ucze

Wiele szkół wymaga od dzieci także własnych patyczków do liczenia oraz liczydła. Niezbędne będą także przybory takie jak: temperówka z pojemnikiem, gumka do mazania, 20 centymetrowa linijka, klej w sztyfcie oraz nożyczki. Na plastyczne prace naszego dziecka przydadzą się również przynajmniej 2 tekturowe teczki na gumce. Pamiętajmy, aby wszystkie przybory dziecka podpisać jego imieniem i nazwiskiem.

Czego będzie potrzebować dziecko na wychowanie fizyczne?

Na zajęcia z wf-u należy zakupić bawełnianą koszulkę i spodenki gimnastyczne. Oprócz tego, należy wybrać tenisówki dla dziecka. Najlepiej wkładane lub zapinane na rzep, które mają białą niebrudzącą podeszwę. Dodatkowo, bardzo przydatny może okazać się zaciskany sznurkiem materiałowy worek na strój sportowy.

W czym można nosić śniadanie do szkoły?

Kanapki, które nasza pociecha będzie mogła zjeść na przerwie pomiędzy lekcjami warto pakować w specjalny szkolny pojemnik śniadaniowy. Na rynku jest też dostępnych wiele modeli plastikowych bidonów na napoje. Mają one nadruki z różnymi postaciami z kreskówek, gier i filmów dla dzieci. Warto wybierać akcesoria z ulubionymi bohaterami naszego dziecka i zadbać, aby było ono zadowolone. W ten sposób możemy umilić uczniowi czas spędzany w szkole oraz późniejsze odrabianie lekcji w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *